Vishay CRCW060330R1FKEA
Res Thick Film 0603 30.1 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
Future Electronics
TME
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.22%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
Resistance
30.1 Ω
30.1 Ω
30.1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-0730R1L
Res Thick Film 0603 30.1 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 30.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-3EKF30R1V
Res Thick Film 0603 30.1 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-0733RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 28 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0733RL
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 30.1ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 0.1 W 30.1 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0603 / 30.1 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30.1Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;30.1 OHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
RES, 30R1, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 30.1ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance To
Res, Thick Film, 30R1, 1%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:30.1Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060330R1FKEA.