Vishay CRCW060330R0JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 30ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
Future Electronics
element14
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
+6.60%
シンボルフットプリント
SnapEDA
Resistance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-3GEYJ300V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 30 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 30 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3GEYJ270V
Res Thick Film 0603 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ330V
Res Thick Film 0603 33 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 27Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
CRCW Series 0603 125 mW 30 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 30Ohm 0.1W 1/10W
SMD Resistor 0603 30Ω ±5% 1/10W ±200ppm/℃
RESISTOR, THICK FILM, 30OHM, 100mW, 5%; Resistance:30ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603