Vishay CRCW06032M61FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2610000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
3
Resistance
2.61 MΩ
2.61 MΩ
2.61 MΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
説明
RES SMD 2.61M OHM 1% 1/10W 0603
Crcw0603 2.61M 1% 100 Rt1 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW06032M61FKTA
CRCW0603 2.61M 1% 100 RT1