Vishay CRCW06032M20FKEA
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.52%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
Resistance
2.2 MΩ
2.2 MΩ
2.2 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-072M2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 2.2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-072M2L
Yageo GroupRC0603FR-132M2L
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
PanasonicERJ3EKF2204V
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 1% 1/10W Ý100ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 2M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2200000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.2MOhm 0.1W 1/10W
CRCW Series 0603 0.1 W 2.2 MOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 2.2 Mohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes
RESISTOR;THICK FILM;2.2 MEGOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
SMD Resistor 0603 0,1W 1% 2M2 Taped
RES, 2M2, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 2.2Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 2.2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.55 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.85 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603