Vishay CRCW060324R0JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 24ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Arrow Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-42.65%
Resistance
24 Ω
24 Ω
24 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-3GEYJ240V
Resistor;Thick Film;Res 24 Ohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603
Res Thick Film 0603 24 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 24 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Resistor Thick Film 0603 22 Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
PanasonicERJ3GEYJ220V
Res Thick Film 0603 22 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
CRCW Series 0603 125 mW 240 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 24Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR, THICK FILM, 24OHM, 100mW, 5%; Resistance:24ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603