Vishay CRCW06031K15FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1150ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.98%
Resistance
1.15 kΩ
1.15 kΩ
1.15 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-071K15L
Res Thick Film 0603 1.15K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1.15K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-131K15L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1150ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAC0603FR-071K15L
Res Thick Film 0603 1.15K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0603F1K2
Fixed Resistor, Thick Film, 0.1W, 1200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 1.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.15kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;1.15 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0603 125 mW 1.15 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 1.15KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 1K15, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.15kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance T
Res, Thick Film, 1K15, 1%, 0.1W, 0603; Resistance:1.15Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06031K15FKEA.