Vishay CRCW060318R7FKEA
Res Thick Film 0603 18.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Future Electronics
Newark
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+73.12%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
18.7 Ω
18.7 Ω
18.7 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-0718R7L
Res Thick Film 0603 18.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 18.7 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0718R7L
PanasonicERJ-3EKF18R7V
Res Thick Film 0603 18.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-0718RL
Res Thick Film 0603 18 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-3EKF19R6V
Res Thick Film 0603 19.6 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 18.7ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 18.7 Ohm ±1 % 0.1 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 18.7Ohm 0.1W 1/10W
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 18.7 Ohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060318R7FKEA.
RES, 18R7, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 18.7ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device