Vishay CRCW0603165KFKEA
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 165kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Future Electronics
TME
3か月間の傾向:
+0.19%
Resistance
165 kΩ
165 kΩ
165 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-07165KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 165kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 165K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-07165KL
PanasonicERJ3EKF1653V
Res General Purpose Thick Film 0603 165k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-07150KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 150kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 165000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0603 / 165 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 165kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;165 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 165 Kohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 165KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 165K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 165kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device