Vishay CRCW060310R0JNEA
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
element14 APAC
Farnell
3か月間の傾向:
+9.69%
3Dダウンロード
Ultra Librarian
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603JR-0710RL
Yageo GroupAC0603JR-0710RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-1310RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3GEYJ100V
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 9.1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 125 mW 10 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor; thick film; SMD; 0603; 10Ohm; 5%; 0.1W; -55+155 deg.C
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 10Ohm ±200ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;10 OHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC
RES, THICK FILM, 10R, 5%, 0.1W, 0603, RE
SMD Resistor 0603 10Ω ±5% 1/10W ±200ppm/℃
RES, THICK FILM, 10R, 5%, 0.1W, 0603, RE; RES, THICK FILM, 10R, 5%, 0.1W, 0603, REEL; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:10ohm; Voltage Rating:75V; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Power Rating:100mW;