Vishay CRCW040239R2FKED
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 39.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Farnell
Newark
element14 APAC
3か月間の傾向:
+0.48%
シンボルフットプリント
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
39.2 Ω
39.2 Ω
39.2 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-0739R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 39.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 39.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 40.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0739RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 41.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0735R7L
Res Thick Film 0402 35.7 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 39.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW Series 0402 0.063 W 39.2 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402 / 39.2 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39.2Ohm 0.063W 1/16W
RESISTOR;THICK FILM;39.2 OHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402
SMD Resistor 0402 39.2Ω ±1% 1/16W ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 39R2, 1%, 0.063W, 0402, Reel; Resistance:39.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW040239R2FKED.
RES, 39R2, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 39.2ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Resistor Mounting: Surface Mount Device