Vishay CRCW0402180RJNED
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.02%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-2GEJ181X
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402JR-07180RL
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402JR-07180RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 180ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F180R
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-07180RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07180RL; 180 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 180ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 180Ohm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 100 mW 180 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;180 OHMS;0.063 W;5%;SMT;0402;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
SMD Resistor 0402 180Ω ±5% 1/16W ±200ppm/℃
RESISTOR, THICK FILM, 180OHM, 63mW, 5%; Resistance:180ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0402