Vishay CRCW0402180KJNED
Res Thick Film 0402 180K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
Future Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.35%
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Resistance
180 kΩ
180 kΩ
180 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 0402 180K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-2GEJ184X
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 5%; 180Kohm, 7 Inch Reel
Yageo GroupRC0402JR-07180KL
Res Thick Film 0402 180K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402JR-07180KL
Res Thick Film 0402 180K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0402 180k Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F180K
Res Thick Film 0402 180K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 180000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 180kOhm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 0.063 W 180 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 180KOHM, 63mW, 5%; Resistance:180kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0402
Res, 180K, 5%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:180Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75Vrohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402180KJNED.