Vishay CRCW0402147RFKED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 147ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Farnell
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+155%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
ダウンロード
Ultra Librarian
Resistance
147 Ω
147 Ω
147 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-07147RL
RC Series 0402 0.063 W 147 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 147 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07147RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 147ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-07150RL
Yageo RC0402FR-07150RL Resistor 0603 SMD 150 Ohm precision thick film
TE Connectivity / AMP1-1676480-7
Res Thick Film 0402 160 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG0402F150R
CRG Series 0402 0.063 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/C SMT Thick Film Chip Resistor
説明
CRCW Series 0402 0.063 W 147 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 147Ohm ±100ppm/C
RES, THICK FILM, 147R, 1%, 0.063W, 0402
Thick Film Resistor, 147 Ohm, 63Mw, 1%; Resistance:147Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402147RFKED.
RES, 147R, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 147ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Resistor Mounting: Surface Mount Device