Vishay CRCW0402143KFKEDC
Res Thick Film 0402 143K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ8年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.84%
Resistance
143 kΩ
143 kΩ
143 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
MulticompMCRE000192
Res General Purpose Thick Film 0201 150k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
説明
CRCW-C 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 143kOhms 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 143000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
D10/CRCW0402-C 100 143K 1% ET7 e3
143K¦¸ ¡À1% 62.5mW ¡À100ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*350¦Ìm