Vishay CRCW0402127KFKED
63mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 127kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
element14 APAC
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+13.48%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
ダウンロード
Ultra Librarian
Resistance
127 kΩ
127 kΩ
127 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-07127KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 127kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 127K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 127k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F120K
Res Thick Film 0402 120K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Yageo GroupRC0402FR-07120KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 120kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07121KL; 121 kOhm; 0402; 1 %; Thick Film
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 127000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 127kOhm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 100 mW 127 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;127 KILOHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 127 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402127KFKED.
RES SMD 127K OHM 1% 1/16W 0402
RES, 127K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 127kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device