Vishay CRCW0402120RFKEDC
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 120Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet5ページ8年前
IHS
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-19.28%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-07120RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07120RL
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F120R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-13120RL
TE ConnectivityCRG0402F110R
Res Thick Film 0402 110 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 120 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 120ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
CRCW Series 0402 120 Ohms ±1 % 0.063 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0402 120Ω ±1% 1/16W ±100ppm/℃