Vishay CRCW0402118RFKED
Res Thick Film 0402 118 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
-17.63%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
118 Ω
118 Ω
118 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-07118RL
Res Thick Film 0402 118 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 118 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07120RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F110R
Res Thick Film 0402 110 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 121Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F120R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 118ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 118Ohm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 100 mW 118 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 118 Ohm, 63 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402118RFKED.
RES, 118R, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 118ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device