Vishay CRCW0402105KFKED
63mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 105kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Farnell
X-ON
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.42%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
105 kΩ
105 kΩ
105 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-07105KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 105kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 105k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 100000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-07110KL
Res General Purpose Thick Film 0402 110K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 100K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Res Thick Film 0402 105K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 105000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
RES SMD 105K OHM 1% 1/16W 0402 / 105 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RESISTOR;THICK FILM;105 KILOHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0402 100 mW 105 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 105kOhm ±100ppm/C
Resistance:105Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402105KFKED.
RES, 105K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 105kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device