Vishay CMF553K9200FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3920ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
15,070
Authorized Distributors
3
Resistance
3.92 kΩ
3.92 kΩ
3.92 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3920ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622467-6
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 3.92 Kohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 3920ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-3K92
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 3920ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Metal Film 3.92K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/°C Epoxy AXL Bulk
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 3.92kOhms ±50ppm/C
3.92K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À50ppm/¡æ 6.1mm