Vishay CMF55332R00FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 332ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet5ページ5年前
Datasheet5ページ11年前
Datasheet5ページ12年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-26.16%
Stock
34,584
Authorized Distributors
6
Resistance
332 Ω
332 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 332ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F332R
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 332Ohms 0.4W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 316Ohm 0.6W
TE Connectivity / AMP1622431-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 301ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622436-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 316ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
CMF Series 332 Ohm 0.5 W ±1 % ±50 ppm/°C Axial Precision Metal Film Resistor
RESISTOR;METAL FILM;RES 332 OHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 332 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 332Ohms ±50ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 332 OHM, 500 MW, 1
Resistance:332Ohm; Product Range:Cmf55 Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Vishay CMF55332R00FHEB.