Vishay CMF55178K00FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 178000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
New Yorker Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
5,197
Authorized Distributors
5
Resistance
178 kΩ
178 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 178000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 165kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 165000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 182000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 182kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 169000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 178kOhms 0.5W 1/2W
RES 178K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 178K 1% T-2 EB e3