Vishay CMF2010K000JNR6
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.39%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,143
Authorized Distributors
1
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Stackpole ElectronicsRSMF1JT10K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 10000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JB10K0
Stackpole ElectronicsRSF3JT10K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 10000ohm, 800V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 223.6068V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP300JT-73-10K
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 10000ohm, 750V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Resistor,metal Film,100Kohms,500Wv,5+/-% Tol,-200,200Ppm-Tc |Vishay CMF2010K000JNR6
Axial FIXED RESISTOR CMF 0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm 1W 10kOhm ±200ppm/C
Metal Film Resistors - Through Hole 1W 10Kohms 5%