Vishay BZX84C3V3-E3-18
Diode Zener Single 3.3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ3年前
element14 APAC
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.45%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
95 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
5 µA
5 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 3.6 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
Diode Zener Single 3V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 2.7V 5% 100Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5226B-7-F
Zener Diode Single 3.3V 5% 28Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
Diode Zener Single 10V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5221B-7-F
MMBZ5221B Series 2.4 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
説明
Zener Diode, 3.3V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84C3V3-E3-18
5% 5¦ÌA 3.3V 95¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm
Zener Diodes 3.3 Volt 0.35W 5%