Vishay BZX84C18-HE3-18
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode 50nA @ 12.6V 300mW 18V 45Ohm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ7年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
代替部品
Price @ 1000
Stock
80
Authorized Distributors
0
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
18 V
18 V
18 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
45 Ω
45 Ω
45 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Zener Diode Single 22V 5% 55Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 22V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5248B-7-F
MMBZ5248B-7 Series 18 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
50Ã×A@13V 1 Pair Common Anode 15.2V~16.8V 40W 16V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Diodes Inc.MMBZ5245B-7-F
MMBZ5245B Series 15 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
説明
Zener Diode, 18V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot235%, 18V, 0.35W |Vishay BZX84C18-HE3-18
.3W 18V 5% SOT23 ZDIODE
ZENER 0.35W 18V 5%