Vishay BZX84C10-HE3-08
BZX84 Series 10 V 200 nA 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ7年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
HQonline
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Authorized Distributors
3
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
10 V
10 V
10 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
200 nA
200 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
関連部品
onsemiBZX84-C10
BZX84C Series 350 mW 10 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
BZX84C Series 11 V 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23A-3
Diode Zener Single 11V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5240B-7-F
MMBZ5240B-7 Series 10 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5241B-7-F
MMBZ5241B Series 350 mW 11 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
説明
Zener Diode Single 10V 5% 20Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diodes; VISHAY; BZX84C10-HE3-08; 3; 10 V; 200 nA; Surface Mount
5% 200nA 10V 20¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm