Vishay BZX384C7V5-E3-18
BZX384C7V5 Series 7.5 V 200 mW ±5% Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Production
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
TTIBZX384C7V5-E3-18010KTape & Reel
17h
NewarkBZX384C7V5-E3-18010KTape & Reel
Future ElectronicsBZX384C7V5-E3-18010KTape & Reel
AvnetBZX384C7V5-E3-18010K
4d
TTI EuropeBZX384C7V5-E3-18010KTape & Reel
18h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ8年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+133%
Zener Voltage
7.5 V
7.5 V
7.5 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
1 µA
関連部品
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 8.2V 5% 15Ohm 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode 700nA @ 5V 200mW 8.2V 15Ohm