Vishay BZX384B7V5-E3-08
BZX384 Series 7.5 V 200 mW ±2 % 15 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Production
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
TMEBZX384B7V5-E3-0803K
21h
TTIBZX384B7V5-E3-08015KTape & Reel
11h
NewarkBZX384B7V5-E3-08015KTape & Reel
Future ElectronicsBZX384B7V5-E3-0803KTape & Reel
AvnetBZX384B7V5-E3-08015K
3d
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ8年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.78%
SOD-323-2
SC
SC
Zener Voltage
7.5 V
7.5 V
7.5 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
1 µA
Forward Voltage
1.1 V
1.1 V
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 8.2V 2% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R Automotive AEC-Q101
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 / Zener Diode 8.2 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323