Vishay BZX384B5V1-G3-08
Zener Diode, 5.1V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ5年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-83.69%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
Stock
54,133
Zener Voltage
5.1 V
5.1 V
5.1 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
Impedance
80 Ω
60 Ω
60 Ω
Max Reverse Leakage Current
2 µA
2 µA
Forward Voltage
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Zener Diode, 5.1V V(Z), 2.16%, 0.2W, Silicon, Unidirectional