Vishay BFC237251103
Cap Film 0.01uF 400V PET 10% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm Loose in Box
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet13ページ3年前
Datasheet13ページ9年前
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-18.32%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
58,991
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
18.4912 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicECQ-E4103KF
ECQ-E(F) FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.406Lx0.169W 10.30mmx4.30mm ±10% 10000pF 400V
Cap Film 0.01uF 400V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8mm) Radial 5.08mm Ammo Pack
Yageo GroupR82MC2100Z350K
Film Capacitor, 0.01 uF, 200 V, 400 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
PanasonicECQE4103KF3
Cap Film 0.01uF 400V PET 10% (10.3 X 4.3 X 12.4mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
説明
Radial FILM CAPACITOR MKT372 400V 10000pF ±10% 0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Potted FILM CAPACITOR
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD / 10000 pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
MKT372 Series 400 V 0.01 uF ±10 % Radial Metallized Polyester Film Capacitor
±10% 400V 10nF -55℃~+105℃ Polyester Plugin,P=10mm Film Capacitors ROHS
CAPACITOR, 0.01UF, 400V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.01µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:400V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; Climatic Category:55/105/56; External Depth:4mm; External Length / Height:9mm; External Width:12.5mm; Insulation Resistance:30000Mohm; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:4mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Power Factor:0.01; Termination Type:Through Hole; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:220V; Voltage Rating VDC:400V