Vishay BFC237012334
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ3年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
3か月間の傾向:
-2.26%
Stock
45,188
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2008-12-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicECQ-V1H334JL
Cap Film 0.33uF 50V PET 5% (7.3 X 5.2 X 7mm) Radial 5mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-V1H334JL3
Cap Film 0.33uF 50V PET 5% (7.3 X 5.2 X 7mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Yageo GroupR82DC3330AA60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3330Z360J
Cap Film 0.33uF 63V PET 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
PanasonicECQ-V1J334JM
Cap Film 0.33uF 63V PET 5% (10.2 X 3.8 X 9mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
説明
Radial FILM CAPACITOR MKT370 40V 0.33muF ±5% 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Potted FILM CAPACITOR
CAPACITOR POLY FILM 0.33UF, 63V, 5%, RAD
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.33UF, 63V, 5%, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PET; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(AC):40V; Voltage(DC
CAPACITOR POLYESTER 0.33UF, 63V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:63VDC; Series:MKT370; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes