Vishay BFC233860102
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet16ページ2年前
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+38.18%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
28,258
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
Height - Seated (Max)
8.9916 mm
8.9916 mm
8.9916 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Cap Film Suppression Y2 0.001uF 1250VDC/300VAC PP 20% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 110C Bulk
Yageo GroupR413F11000000M
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
説明
MKP 338 1NF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 300 V AC +/-20%, THROUGH HOLE
Radial FILM CAPACITOR MKP338 6 300V 1000pF ±20% 0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
Cap Film 0.001uF 300VAC PP 20% 10 X 4 X 9mm RDL 7.5mm Loose in Box