Vishay AZ23C8V2-E3-08
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23 / Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 8.2 V 300 mW ±5% SOT-23-3
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-0.10%
Authorized Distributors
6
TO-236-3
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
8.2 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
7 Ω
7 Ω
7 Ω
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
関連部品
DZ23C Series 10 V 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23A-3
Diode Zener Dual Common Anode 10V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 7.5V V(Z), 6.04%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Zener Diode Single 7.5V 5% 15Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 7V 225mW 9.1V
説明
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Dual Common Anode 8.2V 5% 7Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
100nA@6V ©I5% 4.5´Î 1 Pair Common Anode 7.7V~8.7V 300mW 8.2V SOT-23 Zener Diodes ROHS