Vishay 70HFL100S05
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ12年前
DigiKey
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1984-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
FAST DIODE, 70A, 800V, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:S
FAST DIODE, 70A, 400V, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:S
FAST DIODE, 70A, 1KV, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:Si
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
説明
DIODE, FAST RECOVERY; 70 A @ 75 DEGC; 1000; 0.1 MA @ 25 DEGC; 150 NS; 0.36 K/W
VS-70HFL Series 1000 V 70 A 150 ns Fast Recovery Diode - DO-203AB
Diode Switching 1KV 70A 2-Pin DO-5