Vishay 293D685X06R3B2TE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6.8uF, Surface Mount, 1411
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet24ページ2年前
JRH Electronics
Stock
7,964
Authorized Distributors
2
Capacitance
6.8 µF
6.8 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.4 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
説明
Tantalum Capacitor Polarized
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V 1411