Vishay 293D476X9016C8T
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2312
Production
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Avnet293D476X9016C8T0500
4h
Arrow Electronics293D476X9016C8T0500
データシート & ドキュメント
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1 Ω
300 mΩ
300 mΩ
Leakage Current
7.5 µA
7.5 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2312