Vishay 293D226X9016B2TE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1411
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet24ページ2年前
Upverter
element14 APAC
Newark
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-36.22%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
Ultra Librarian
ダウンロード
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Leakage Current
3.5 µA
3.5 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupT491B226K016AT
Cap Tant Solid 22uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2.2 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B226K010AT
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 10%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B226K006AT
Cap Tant Solid 22uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXF931A226MBA
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.7 Ohm 125C T/R
説明
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 22 UF;TOL 10%;VOL-RTG 16 VDC;SMT;3528-21;ESR 1.9 OHMS
Tantalum Capacitors – Dry SMD; VISHAY; 293D226X9016B2TE3; 22 µF; 10 %; 3.5 mm; 16 V
Cap Tant Solid 22uF 16V B CASE 10% 1411 SMD 1.9 Ohm 125°C T/R
Avnet Japan
293D Series 22 uF ±10 % 16 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitors B3528-21 22µF ±10% 16V 1.9Ω 3.50 x 2.80mm 2.10mm 210mA
Tantalum Capacitor, 22Uf 16V, 1.9 Ohm, 0.1, 3528-21, Full Reel; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:1.9Ohm; Manufacturer Size Code:B; Product Length:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D226X9016B2TE3.