Vishay 1N4151W-E3-08
Rectifier Diode Small Signal Switching 75V 0.15A 4ns 2-Pin SOD-123 T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ8年前
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.54%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Forward Voltage
1 V
1 V
1 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
150 mA
150 mA
150 mA
Max Reverse Leakage Current
50 µA
Introduction Date2013-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Rectifier Diode, Blank, 1 Phase, 1 Element, 0.15A, 75V V(RRM), Silicon
onsemi1N4448WS
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 75V 0.15A 2-Pin SOD-323F T/R
onsemi1N4148WS
onsemi1N914BWS
LL4151 Series 75 V 150 mA Small Signal Fast Switching Diode - MiniMELF SOD-80
Rectifier Diode Switching 100V 0.3A 4ns 2-Pin SOD-123 T/R / DIODE GEN PURP 100V 150MA SOD123
説明
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.25A, 75V V(RRM), Silicon
50V Single 1V@50mA 4ns 150mA SOD-123 Switching Diode ROHS
SWITCHING DIODE GENPURP SOD123
Diodes - General Purpose, Power, Switching Vr/75V Io/150mA
DIODE GEN PURP 50V 150MA SOD123
DIODE STANDARD 50V 150MA SOD123
Iout=150mA, , Vrev=50V, SOD-123