Vishay WSL2010R0610FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.061ohm, 0.1746V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
61 mΩ
61 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Metal Strip 2010 0.06 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive AEC-Q200