Vishay WSL2010R0280FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.028ohm, 0.1183V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.03ohm, 0.1732V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPE2010FKM070R03L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 30mOhm 1% Emboss T/R
TE ConnectivityTLM2HDR027FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.027 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
750mW Thick Film Resistors ±1% ±1200ppm/℃ 27mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJC1CFR027U
Res Thick Film 1020 0.027 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
TE Connectivity / AMP2-2176157-5
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.03 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
説明
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.028 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.028 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .028 1% EB e3