Vishay RN55C4530BBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 453ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
100
Authorized Distributors
3
Resistance
453 Ω
453 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2010-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP6-1879683-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 453ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 470ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 488ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 449ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 422ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RES 453 OHM 1/8W .1% AXIAL
CMF-55 453 .1% T-2 RN55C4530B BSL