Viking Tech CR-02FL6--240R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 240ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ4年前
Datasheet11ページ4年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
240 Ω
240 Ω
240 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-07240RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07220RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 255 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 232 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-07240RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
CR Series 0402 240 O ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
CR 0402 1% 240R