United Chemi-Con ESRG160ETD470ME07D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
データシート
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ11年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+48.90%
代替部品
Price @ 1000
Stock
17,400
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
73 mA
70 mA
70 mA
Height - Seated (Max)
7.874 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
関連部品
NichiconUSR1C470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 2000h 85C Ammo
NichiconUSA1C470MDD
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 68mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA1CAK470X
Cap Aluminum 47uF 16V 20% Solder Pin Aluminum Cylindrical Can 2.5mm 70mA 2000 hr 85°C
47uF 16V ±20% 73mA@120Hz Plugin,D5xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA1CAD470X
説明
SERIES: SRG; VOLT: 16; CAP: 47; DIA X LENGTH: 5X7; PACKAGING: TAPED
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH