United Chemi-Con EPAG401ELL101ML30S
Cap Aluminum 100uF 400V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105°C Bulk
IHS
Datasheet3ページ3年前
Datasheet0ページ0年前
United Chemi-Con
Master Electronics
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-16.11%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
15,301
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
12000 hours
Ripple Current
580 mA
710 mA
710 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.004 mm
32.004 mm
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20%( 16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKMH451VNN101MQ30T
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
United Chemi-ConEKMH451VSN101MQ30S
Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 730mA 2000h 105C Bulk
NichiconUPZ2G101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 400V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVR2V101MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 350V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
説明
Bulk/Capacitor, Aluminum, 400 V, Cap.100 , Dia.16 , Leng.30 |Chemi-Con EPAG401ELL101ML30S
PAG Series 400 V 100 uF 105°C Ø16 x 30 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
100uF 400V ±20% 580mA@120Hz Plugin,D16xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
100¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 105¡ãC 580mA@ 120Hz,870mA@ 100kHz ,D16xL30mm 16mm*30mm*32mm