United Chemi-Con EMVE350ADA151MHA0G
150uF 35V 260mA@120Hz ±20% SMD, D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Datasheet2ページ10年前
Datasheet2ページ11年前
Electro Sonic
Newark
element14
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.81%
代替部品
Price @ 1000
Stock
35
Authorized Distributors
2
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
260 mA
600 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.3124 mm
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
関連部品
United Chemi-ConEMVA350ADA151MHA0G
Cap Aluminum Lytic 150uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 210mA 2000h 85°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVA250ADA151MHA0G
150uF 25V 210mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVE250ADA151MHA0G
Cap Aluminum Lytic 150uF 25V 20% (8 X 10mm) SMD 240mA 2000h 105°C Cardboard T/R
PanasonicEEE-FKE151XSP
Cap Aluminum Lytic 150uF 25V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.34 Ohm 280mA 2000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
説明
Cap Aluminum Lytic 150uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 260mA 2000h 105°C Cardboard T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
CAPACITOR ALUM ELECT 150UF 35V SMD; Capacitor Application:High CV; Capacitance:150µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:10mm; Diameter:8mm; Capacitor Mounting:SMD