United Chemi-Con EMVA160ADA221MF80G
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 130mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Datasheet2ページ15年前
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
element14
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,319
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2826
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
162 mA
162 mA
Height - Seated (Max)
7.6962 mm
8.001 mm
8.001 mm
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
関連部品
PanasonicEEE-1CA221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE1CA221XAP
Cornell DubilierAVE227M16X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFKC221XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor, 220UF,; 220UF, 16V, 20%, SMD; AE Capacitor Case:Radial Can
説明
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF 16V 20%, SMD
220uF 16V 130mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626
CAPACITOR ALUM ELECT 220UF 16V SMD; Capacitor Application:High CV; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:7.7mm; Diameter:6.3mm; Capacitor Mounting:SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor 220Uf 16V 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Mva; Capacidad:220Μf; Tensión Nominal:16V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:-; Altura:7.7Mm; Body Height:7.7Mm |Chemi-Con EMVA160ADA221MF80G