United Chemi-Con ELXY100ELL391MJC5S
Cap Aluminum Lytic 390uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 625mA 5000h 105°C Bulk
IHS
Datasheet3ページ3年前
Datasheet2ページ11年前
United Chemi-Con
Farnell
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.34%
代替部品
Price @ 1000
Stock
4,290
Authorized Distributors
5
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
625 mA
430 mA
430 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConEKYB6R3ELL391MF11D
KYB Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 390muF 6.3V
NichiconUPV0J391MGD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 390UF 6.3 V, PV SERIES 5000H 8 (DIA.) X 11.5MM
NichiconUPM1A391MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPJ1A391MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFC1A391
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 390muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FC1C391
Cap Aluminum 390uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Bulk
説明
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 390UF, 10V
390uF 10V ±20% 312.5mA@120Hz Plugin,D10xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 390UF, 10V; Capacitance:390µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5mm; Product Length:- RoHS Compliant: Yes
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor, 390UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor, 390UF, 10V; Product Range:LXY Series; Capacitance:390 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:10V; Diameter:10mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Packaging:Each; ESR:-; Height:12.5mm