United Chemi-Con EKXG351ELL820MM25S
Cap Aluminum Lytic 82uF 350V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 610mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ11年前
Newark
3か月間の傾向:
Restocked
Stock
1,774
Authorized Distributors
0
Capacitance
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
610 mA
765 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
26.4922 mm
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
関連部品
United Chemi-ConEKXG401ELL820MM25S
Cap Aluminum Lytic 82uF 400V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 610mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG401EC3820MM25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
United Chemi-ConEKXG401EC5820MM25S
82uF 400V ±20% Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-ED2V820S
Cap Aluminum 82uF 350V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1100mA 10000h 105°C Bulk
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 82UF, 350V; Capacitance:82µF; Voltage Rating:350V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Size:18 x 25 mm; Working Voltage, DC:350V
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 350V; Capacitance:82µF; Voltage(DC):350V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:8000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5mm; Product Length:-RoHS Compliant: Yes