United Chemi-Con EKXG201ELL220MJ20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 200V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 200mA 8000h 105°C Bulk
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ11年前
Electro Sonic
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
44,717
Authorized Distributors
1
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
200 mA
12 mA
12 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
関連部品
United Chemi-ConEKXG251ELL220MJ20S
KXG Series 22 uF 250 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKXG161ELL220MJ20S
KXG Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 22muF 160V
PanasonicEEUEE2E220
Panasonic EEUEE2E220 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUED2E220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 250V 22muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
22uF 250V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUEE2D220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 200V 22muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
説明
22uF 200V ±20% 200mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount