United Chemi-Con APXE6R3ARA331MF80G
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.014 Ohm 3470mA 2000h 105°C T/R
IHS
Datasheet4ページ3年前
Datasheet0ページ0年前
JRH Electronics
Electro Sonic
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+89.64%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,339
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
14 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.47 A
4.2 A
Height - Seated (Max)
7.6962 mm
7.6962 mm
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-05-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (6.3 X 8mm) SMD 0.014 Ohm 3470mA 2000h 105C Automotive T/R
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.014 Ohm 3160mA 2000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.014 Ohm 3950mA 2000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik875115150003
WCAP-PSHP Aluminum Polymer Capacitors
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (6.6 X 7.7mm) SMD 4200mA 2500h 105C T/R
United Chemi-ConAPXA6R3ARA331MJ80G
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3V 20% (10 X 7.7mm) SMD 0.02 Ohm 4130mA 2000h 105°C T/R
説明
PXE Series Ø6.3x7.7mm 6.3 V 330 uF SMT Polymer Aluminum Solid Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2626
330¦ÌF 6.3V ¡À20% 14m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 3.47A@ 100 kHz SMD 6.6mm*6.6mm*7.7mm
Super low ESR by using conductive polymer.
United Chemi-Con
CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD