Texas Instruments TPS3806I33DBVR
Dual-voltage detector with adjustable hysteresis 6-SOT-23 -40 to 85
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Texas Instruments
Technical Drawing4ページ1年前
Official datasheet0ページ0年前
Technical Drawing4ページ2年前
Technical Drawing4ページ4年前
Technical Drawing2ページ11年前
Datasheet28ページ26年前
element14 APAC
Mouser
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
在庫履歴
3か月間の傾向:
-49.37%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
6
Number of Voltages Monitored
2
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
5 µs
100 µs
100 µs
Undervoltage Threshold
3 V
3 V
3 V
Overvoltage Threshold
3.022 V
3.022 V
3.022 V
Watchdog Timer
No
No
Min Supply Voltage
1.3 V
1.3 V
1.3 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
エンジニアリングリソース
関連部品
Texas InstrumentsLM8365BALMF27/NOPB
Active-low reset IC with low quiescent current & programmable output delay 5-SOT-23 -40 to 85
Texas InstrumentsLM8365BALMFX27/NOPB
Texas InstrumentsTPS3808G33DBVR
Low-quiescent current supervisor with programmable delay & manual reset 6-SOT-23 -40 to 125
Pwr Sply Func, Voltage Detector, Voltage Supervisor, SOT-23, VS 1 to 5.5V, IS 10uA
IC, ANALOG;VOLTAGE SUPERVISOR;ACTIVE, LO OPEN-DRAIN;RESET,2.9V;SOT23-5
説明
Processor Supervisor 1.207V/3V 2 Active Low/Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R
VOLTAGE DETECTOR, 4 uA, 6V, SOT23-6, FULL REEL
ROHS3Compliant Cut Tape (CT) TPS3806I33 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 3V supervisor 3.3V 2.9mm 5mus Typical Propagation Delay 437mW